tapeta

Krbové vložky

Počet produktů: 441

Podkategorie

 • Horkovzdušné krbové vložky

  Teplovzdušné krbové vložky

   

  Teplovzdušné krbové vložky fungují na principu proudění vzduchu neboli konvekce kdy vzduch vstupuje spodní mřížkou v krbu a ohřívá se o rozpálené tělo krbové vložky a v horní části krbu odchází ventilační mřížkou ohřátý zpět do místnosti. Po té co vzduch odevzdá tepelnou energii dochází k jeho ochlazení a vzduch začne klesat a vracet se do komory krbu k opětovnému ohřátí o tělo krbové vložky. Modely teplovzdušných krbových vložek se liší výkonem, rozměry i technologií otevírání a zavírání dvířek.Teplovzdušné krby mají poměrně velký výkon s rychlým nástupem tepla. Vyrobenou tepelnou energii předávají takřka okamžitě během hoření do okolí krbu kdy část energie je předávaná sáláním prostřednictvím skla krbové vložky, a další proudí kolem pláště krbové vložky a následně ventilační mřížkou do vytápěného prostoru.

 • Krbové vložky s výměníkem

  Krbová vložka s výměníkem

  Teplovodní krbová vložka v sobě dokonale spojuje dvě věci: pohled do praskajícího ohně s užitnými vlastnostmi a funkcí teplovodního výměníku. Díky inovované technologii teplovodního výměníku ušetříte velké náklady na vytápění a přitom si budete užívat pohled do krásně hořícího krbu v obývacím pokoji. Moderní teplovodní krbové vložky nabízejí širokou škálu rozměrů a tvarů jednotlivých ohnišť včetně možnosti tzv. zadního přikládání. Pokud máte správně nadimenzovaný a instalovaný krb s teplovodní krbovou vložkou dokážete až 80% vyrobené energie správně využívat. Se správným výběrem teplovodní krbové vložky vám rádi poradí naši proškolení technici.

 • Krbové vložky s akumulací

  Krbové vložky s možností akumulace

   

  Krbová vložka osazená přídavnou akumulací v podobě prstenců nebo tahového systému tvoří jádro akumulačního krbu. Takto instalovaná krbová vložka musí být výrobcem určena a schválena pro zabudování do uzavřené obestavby akumulačního krbu. Při tomto typu stavby krbová vložka totiž není chlazena proudícím vzduchem a proto nároky na použité materiály v konstrukci tělesa jsou vyšší. Krbová vložka s akumulací je teplotně mnohem více namáhána a musí být na takové zatížení navržena a konstruována. Do krbové vložky je přikládána určená dávka dřeva, která vytvoří v topeništi potřebnou teplotu pro nahřátí osazeného akumulačního systému, který se následně „nabije“ vyrobenou tepelnou energií, a ta je pozvolna dodávána ještě dlouho po dohoření v krbové vložce prostřednictvím sálání z těla akumulačního krbu.


Produktů na stránce

Produktů na stránce

Filtr produktů

Napište nám

Zákaznická podpora ve všední dny od 9:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00

Telefon:773 57 33 33

Kontakt na naši zákaznickou linku

moderniweb.com © 2017